حریفان ایران در جام جهانی 2022 قطر را بشناسید+جزئیات


حریفان ایران در جام جهانی 2022 قطر را بشناسید+جزئیات

به گزارش خبرنگار ایمنا،قرعه کشی جام جهانی 2022 در دوحه برگزار شد و 32 تیم حاضر در این مسابقات حریفان خود را شناختند. تیم کشورمان در گروه B مسابقات با انگلیس،آمریکا و پلی آف اروپا بین تیم های اوکراین و اسکاتلند و ولز هم گروه شد. در ادامه قصد داریم حریفان تیم کشورمان در این رویداد مهم را بیشتر بشناسیم:

تیم های حاضر در جام جهانی

آسیا:قطر،ایران،عربستان سعودی،کره جنوبی و ژاپن

اروپا:آلمان، انگلیس، بلژیک ، کرواسی، هلند، دانمارک، اسپانیا، فرانسه،صربستان،، سوئییس، پرتغال و لهستان

آفریقا: غنا، سنگال، تونس، مراکش و کامرون

آمریکای جنوبی،آرژانتین ، برزیل، اکوادر و اروگوئه

آمریکای شمالی و مرکزی، کانادا،(آمریکا و مکزیک)

نماینده اقیانوسه: برنده دیرار جزایر سلیمان -نیوزیلند ، دهم فروردین 1401

نماینده آسیا: برنده دیدار استرالیا - امارات ، هفدهم خرداد 1401

مرحله پلی آف

نمایندگی اقیانوسیه _تیم چهارم آمریکای شمالی

نماینده آسیا _ تیم پنجم آمریکای جنوبی

ولز_ برنده دیدار اوکراین و اسکاتلند

انگلیس، آمریکا و پلی آف اروپا : هم گروه های ایران در قطر

انگلیس

تیم ملی انگلستان با گرت ساوتگیت، امید زیادی به جام جهانی پیش رو دارد. انگلیسی ها که همیشه ادعا داشتند فوتبال اصالتا برای این کشور است، در تلاشند تا بلاخره بتوانند جام جهانی را به خانه ببرند و به سال ها ناکامی خود در عصر بین المللی پایان دهند. تیم ملی انگلستان اولین جام چهانی خود را در سال 1950 تجربه کرد. سه شیرها تاکنون 16 بار در این مسابقات شرکت کرده اند  و از جمله تیم هایی هستند که بزرگترین مسابقات فوتبال جهان سابقه زیادی دارند.

انگلستان در جام جهانی قبلی با تیم های بلژیک ، تونس و پاناما همگروه بود. آن ها در نهایت موفق شدند به عنوان تیم دوم یه مرحله حذفی صعود کنند. انگلیس در مرحله حذفی کلمبیا را شکست داد و سپس سوئد را از دور مسابقات کنار زد. با این وجود در مرحله نیمه نهایی مقابل کرواسی که نائب قهرمان رقابت ها شد شکست خوردند. انگلیس در دیدار رده بندی را نیز مقابل بلژیک واگذار کرد تا چهارم جهان شود.

آمریکا :

تیم ملی فوتبال آمریکا در 10 دوره جام جهانی حضور داشته که نخستین دوره ی آن در جام جهانی 1930 بوده است. این تیم از جام جهانی 1990 تا جام جهانی 2014 به صورت پیوسته در پیکار های جام جهانی حضور داشته است. هم چنین تیم ملی این کشور یک بار در پانزدهمین دوره جام جهانی در جام جهانی 1994 میزبانی این مسابقات را برعهده داشته است. تیم ملی امریکاموفق نشد از مرحله مقدماتی در جام جهانی روسیه صعود کند و در جام جهانی قبل حضور نداشت.

پلی آف اروپا ( برنده دیدارهای اوکراین، اسکاتلند، و ولز)

تیم ملی فوتبال اوکراین و اسکاتلند در پلی آف اروپا رو در روی یکدیگر قرار میگیرند و برنده این دیدار به مصاف ولز میرود.

نخستین حضور تیم ملی اوکراین در مقدماتی جام جهانی 1998 قرانسه شکل گرفت و نخستین صعود این تیم به جام جهانی در سال 2006 اتفاق افتاد که با تیم های عربستان ، تونس و اسپانیا همگروه شد و با دو پیروزی به مرحله بعد صعود کرد. این تیم سوئییس هم از پیش رو برداشت و در مرحله یک چهار نهایی مقابل ایتالیا به میدان رفت و شکست خورد . اوکراین در سال 2002 در یک بازی دوستانه مقابل ایران قرار گرفت که با نتیجه یک بر صفر پیروز شد.

تیم ملی فوتبال اسکاتلند یکی از قدیمی ترین تیم های ملی فوتبال جهان شناخته می شود،این تیم در سال 1954 اولین حضور در جام جهانی را تجربه مرده است. اسکاتلند تاکنون هشت بار موفق شده به جام جهانی صعود کند که در جام جهانی 1978 مقابل تیم ملی ایران به میدان رفتند و بازی با گل های اسکندریان برای اسکاتلند و دانایی فرد برای ایران با نتیجه یک بر یک به پایان رسیذ.

تیم ملی فوتبال ولز تا کنون فقط مجوز حضور در جام جهانی سال 1958 را به دست آورده است که تا مرحله یم چهارم نهایی صعود کردند. بیشترین بازی با گل ملی گرت بیل بازیکن باشگاهی تیم فوتبال رئال مادرید برا ولز به ثمر رسانده است.